Revoluce v praní

Již po dlouhá léta svobody vnáší reklama do našich životů opravdové hodnoty a kouzlo imaginace. Skrze reklamu jsme vedeni k tomu, abychom žili v souladu s okolím, neztratili dobrou náladu a naše děti chápaly, co je v životě skutečně důležité a čeho by se měly vyvarovat.

Není tedy divu, že mnozí z nás často jen stěží přetrpí nezbytné televizní vycpávky, tvářící se jako umění, ty všemožné seriály a hollywoodské filmy plné omšelých klišé a banálních pravd, aby se už už dočkali svých oblíbených reklamních bloků, té nepřeberné studnice neotřelého humoru, optimismu a mimořádné poetické obrazivosti. Zkrátka skutečných obrazů našich životů.

Jedním z mnoha takových je například mimořádně zdařilý reklamní spot na prací prášek Persil Discs 4 v 1, který v posledních dnech ohromuje nejen zaryté fanoušky reklamy.

Tvůrci se rozhodli vsadit na prosté předvedení obdivuhodné snadnosti praní s tímto přípravkem, využívajícím sílu čtyř komor, zajišťujícím navíc hygienické odstranění skvrn, dlouhotrvající svěžest, zářivost barev a ochranu vláken. Dalo by se totiž hovořit o tom, že jde přímo o revoluční zvrat v metodách praní. S Persil Discs stačí jen zběžně projít všemi místnostmi vašeho bytu a rozhodit kapsle na všechno špinavé. Tu na syna s otcem, z jejichž zablácených trik jako mávnutím kouzelného proutku zmizí veškerá nečistota, tu na peřinu, pod níž leží v pyžamku malá dcerka, a která po zásahu čtyřsložkovou kapslí dokonce změní barvu ze zašlé bílé na zářivě blankytnou, tedy ta peřina, nikoli dcerka, a kolem se ještě rozlétne nepočítaně světle modrých květů.

Zázračná čistící kapsle zvládne dokonce vyprat i pouhým světlem. Stačí v pokoji zhasnout, prací prostředek pozvednout do výše a nechat vše dočista osvítit září vycházející z kapsle Persil Discs, jež svým jasem vše v mžiku zářivě vyčistí, přičemž je zjevné, že k výrobě prášku nebyl použit žádný radioaktivní materiál, ale jen ten nezávadný, hygienické paprsky produkující a v přírodě snadno odbouratelný.

Nakonec dojde také na jídelnu, kde vržená kapsle obdaří zašlý ubrus bělostným leskem, sněhobílejším nežli sníh sám. A to vše bez sebemenšího použití pračky, kolem které se jen výmluvně a bez povšimnutí projde a kterou rodina ještě nestihla odstěhovat do sběrného dvora, nebo darovat jiné rodině, co sílu pracího přípravku Persil Discs dosud neobjevila.

Vše se samozřejmě děje s přirozenou lehkostí a radostným úsměvem, protože kdo by se neusmíval, když je nyní praní tak jednoduché. Půvabná matka, ona královna domácích prací tradiční české rodiny, skotačí bytem s grácií baletky, což rovněž podporuje celkový dojem snadnosti. Spot také zcela ohromuje úrovní technologického pokroku, jehož hranice naše civilizace každým dnem posouvá dál a dál. Vždyť ruku na srdce, to, co dnes dokáže Persil Discs 4 v 1, by bylo ještě před deseti lety považováno za nemožné, ba co víc, nejspíš za podezřelou a málo uvěřitelnou magii.

Není tedy divu, že v českých rodinách od této chvíle zavládne ještě lepší nálada a vše prostupující harmonie. Právě taková, jaká na nás sálá a jaká námi prostupuje, když sledujeme mimořádně zdařilé a inspirativní dílo pojednávající o pracím prostředku Persil Discs 4 v 1, který ovšem, pro všechny případy, raději uchovávejte mimo dosah dětí. Mohly by totiž čtyřsložkovými kapslemi pohazovat příliš a zářivých barev by pak kolem vás bylo snad až zbytečně moc. Inu, však ty malé uličníky znáte.