Hry

Anatomie nenávisti

Kronika jedné malé obyčejné české rodiny napříč velkými historickými událostmi jako Sametová revoluce, ekonomická transformace, válka civilizací, velká krize, imigrační vlna a dalšími milníky českých a světových dějin. Zbývá tedy již jen zodpovědět otázku Dědečka, starého komunisty: “A už se probudil Hitler?”

Ukázka

Tři dny aneb Sestup a vzestup Pana B.

Pan B. je úspěšný zaměstnanec banky, je tedy patřičně bezohledný a myslí hlavně na sebe. Osud tomu však chtěl, že se mu přihodí úraz a v návaznosti na něj radikální sociální sešup. Pan B. se ocitne mezi bezdomovci. Ale i tam je možné jít si za svým cílem a opět dosáhnout společenského vzestupu. Tedy pokud člověk zase nemá pořádnou dávku smůly a tři dny neumírá bez povšimnutí na turistickým ruchem prodchnuté ulici. Napsáno 2014.

Ukázka

Pražské Jezulátko

Rozhlasová hra. Apokryfní příběh o mladém páru, Josefovi a Marii, který se po předvánočním zásahu exekutorů u nich doma rozhodnou vydat za Josefovým bratrem a za štěstím do Prahy. Jenže bratr o ně nestojí, Marie má až příliš krásnou tvářičku a zdá se, že to, co od nich okolí očekává jsou jejich orgány a dosud nenarozené dítě. Štědrý večer je však za dveřmi a Ježíšek se už jistě brzy narodí. Dojemná vánoční atmosféra je zde podbarvována nepřeberným množství tradičních českých koled. Napsáno 2013 pro ČRo 3 Vltava, který hru odmítl uvést.

Ukázka